- 160224J630N-F
160224J630N-F
Cornell Dubilier/Mallory
Metallized Polyester Capacitor - 0.22uF ±5% - 630VDC - Radial - Non Inductive - –55°C to +125°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 160224J630NF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Mallory
Part No:160224J630N-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Dielectric:PET
Voltage:630,220 VDC|VAC
Capacitance Value:0.22 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:26.5 x 8.5 x 17 mm