Search Keywords: 150105K630YF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier/Mallory
  • Part No:
    150105K630YF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    630,220 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Size:
    20.5 x 33 mm