- MPX473K305E
MPX473K305E
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Polypropylene Film Capacitor - 0.047uF ±10% - 305V - +105°C - Class X2 85/85 THB
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: MPX473K305E
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:MPX473K305E
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PP2327
Voltage:3052347VAC
Capacitance Value:0.0472325uF
Tolerance:102345%
Mounting:Through Hole2334
Termination Style:Radial2344
Size:18 x 6 x 12 mm