- MPX206K305R
MPX206K305R
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Polypropylene Film Capacitor - 20uF ±10% - 305V - +105°C - Class X2 85/85 THB
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: MPX206K305R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:MPX206K305R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
150 -
Dielectric:PP2327
Voltage:6302347VDC,3052347VAC
Capacitance Value:202325uF
Tolerance:102345%
Mounting:Through Hole2334
Termination Style:Radial2344
Size:57.5 x 30 x 45 mm