- 688LBB035M2DC
688LBB035M2DC
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Snap Mount Aluminum Electrolytic Capacitor - 6800uF ±20% - 35WVDC - +85°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Description
Search Keywords: 688LBB035M2DC
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:688LBB035M2DC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Capacitance Value:68002179uF
Tolerance:202203%
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Mounting:Through Hole2190
Size:30 x 25 mm
Termination Style:Snap-In2202
Voltage:352205VDC