- 683MKP275K
683MKP275K
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
AC Motor Run Film Capacitor - 0.068uF ±10% - 310VAC - +105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 683MKP275K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:683MKP275K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PP2327
Voltage:3102347VAC
Capacitance Value:0.0682325uF
Tolerance:102345%
Mounting:Through Hole2334
Termination Style:Radial2344
Size:18 x 4 x 10 mm