- 477BPA050M
477BPA050M
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Axial Aluminum Electrolytic Capacitor - 470uF ±20% - 50WVDC - +85°C - 16mm Dia x 39mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description