- 476BPA016M
476BPA016M
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Axial Aluminum Electrolytic Capacitor - 47uF ±20% - 16WVDC - +85°C - 6.3mm Dia x 16mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description