- 473MKP275K
473MKP275K
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
AC Motor Run Film Capacitor - 0.047uF ±10% - 310VAC - +105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 473MKP275K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:473MKP275K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
82
Ships today, if you order in
Buy all 82 in-stock or the regular minimum order quantity of 500