- 337RZM025M1013
337RZM025M1013
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor - 330uF ±20% - 25WVDC - +105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 337RZM025M1013
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:337RZM025M1013
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Capacitance Value:3302179uF
Tolerance:202203%
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole2190
Size:10 x 12.5 mm
Termination Style:Radial2202
Voltage:252205VDC