- 337AVG035MGBJ
337AVG035MGBJ
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Aluminum Polymer Capacitor - 330uF ±20% - 35WVDC - +125°C - 10mm Dia x 12mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 337AVG035MGBJ
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:337AVG035MGBJ
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
200
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
166
Can Ship immediately
Buy all 166 in-stock or the regular minimum order quantity of 200