The 334MPW630K is an axial-leaded, metallized polypropylene film capacitor with a capacitance of 0.33 µF and a voltage rating ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The 334MPW630K is an axial-leaded, metallized polypropylene film capacitor with a capacitance of 0.33 µF and a voltage rating of 630 VDC.
Search Keywords: 334MPW630K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
  • Part No:
    334MPW630K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Dielectric:
    PP2327
  • Voltage:
    6302347VDC,2502347VAC
  • Capacitance Value:
    0.332325uF
  • Tolerance:
    102345%
  • Mounting:
    Through Hole2334
  • Termination Style:
    Axial2344
  • Size:
    15.5 x 34 mm