- 227CKE063M
227CKE063M
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor - 220uF ±20% - 63WVDC - +105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Description
Search Keywords: 227CKE063M
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:227CKE063M
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Capacitance Value:2202179uF
Tolerance:202203%
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole2190
Size:10 x 16 mm
Termination Style:Radial2202
Voltage:632205VDC