- 227BPA016M
227BPA016M
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Axial Aluminum Electrolytic Capacitor - 220uF ±20% - 16WVDC - +85°C - 10mm Dia x 19mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description