- 157AVG035MFBJ
157AVG035MFBJ
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Aluminum Polymer Capacitor - 150uF ±20% - 35WVDC - +125°C - 8mm Dia x 12mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description