- 156BPA025M
156BPA025M
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Axial Aluminum Electrolytic Capacitor - 15uF ±20% - 25WVDC - +85°C - 6.3mm Dia x 16mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description