- 109CKE025M
109CKE025M
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor - 10000uF ±20% - 25WVDC - +105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
PACK Packaging
Description
Search Keywords: 109CKE025M
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:109CKE025M
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
250 -
Capacitance Value:100002179uF
Tolerance:202203%
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole2190
Size:18 x 40 mm
Termination Style:Radial2202
Voltage:252205VDC