- 107AVG063MFBJ
107AVG063MFBJ
Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Aluminum Polymer Capacitor - 100uF ±20% - 63WVDC - +125°C - 8mm Dia x 12mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 107AVG063MFBJ
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier/Illinois Capacitor
Part No:107AVG063MFBJ
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
232
Ships today, if you order in
Buy all 232 in-stock or the regular minimum order quantity of 250