3020-10-0300-00-TR
CNC Tech
IDC Box Header - 0.100" (2.54mm) - 10 Positions - Low Profile - SMT - Nylon 9T - Flash Gold - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 302010030000TR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CNC Tech
  • Part No:
    3020-10-0300-00-TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1500
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 39
Ships today, if you order in Buy all 39 in-stock or the regular minimum order quantity of 50