EC6AW-24D15NS
Cincon Electronics
Isolated DC/DC Converter - 8W - Dual Output - 9-36 VDC Input - ±15 VDC Output - ±0.265A - 1.5kVDC Isolation - 24-Pin SMD - On/ ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC/DC Converter - 8W - Dual Output - 9-36 VDC Input - ±15 VDC Output - ±0.265A - 1.5kVDC Isolation - 24-Pin SMD - On/Off Neg Logic