- EC6AW-24D15N
EC6AW-24D15N
Cincon Electronics
Isolated DC/DC Converter - 8W - Dual Output - 9-36 VDC Input - ±15 VDC Output - ±0.265A - 1.5kVDC Isolation - 24-Pin DIP - On/ ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Isolated DC/DC Converter - 8W - Dual Output - 9-36 VDC Input - ±15 VDC Output - ±0.265A - 1.5kVDC Isolation - 24-Pin DIP - On/Off Neg Logic