CQE50W-48S12N
Cincon Electronics
Isolated DC-DC Converter - 50W - 18-75 VDC Input - 12 VDC Output - 4.16A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC-DC Converter - 50W - 18-75 VDC Input - 12 VDC Output - 4.16A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Neg Logic