CQB75W8-36S12
Cincon Electronics
Isolated DC-DC Converter - 75W - 9-75 VDC Input - 12.0 VDC Output - 6.25A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - O ...
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC-DC Converter - 75W - 9-75 VDC Input - 12.0 VDC Output - 6.25A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Pos Logic