SME25VB471M10X16LL
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 645mA 2000h 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SME25VB471M10X16LL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    SME25VB471M10X16LL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    35 VDC