LXZ25VB331M10X12LL
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Automotive
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LXZ25VB331M10X12LL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    LXZ25VB331M10X12LL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC