KMG250VB22RM12X20LL
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 130mA 2000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: KMG250VB22RM12X20LL
  • Part No:
    KMG250VB22RM12X20LL
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Voltage:
    250 VDC