KMG16VB472M16X25LL
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.092 Ohm 1480mA 1000h 105°C
Description +
Search Keywords: KMG16VB472M16X25LL
  • Part No:
    KMG16VB472M16X25LL
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    16 VDC