KMG100VBR47M5X11LL
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 0.47uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 282.128 Ohm 7.1mA 1000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: KMG100VBR47M5X11LL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    KMG100VBR47M5X11LL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    3000
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    100 VDC