KHC500E226Z76R0T00
Chemi-Con
Cap Ceramic 22uF 50V Y5U -20% to 80% SMD 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: KHC500E226Z76R0T00
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    KHC500E226Z76R0T00
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/A
  • Tolerance:
    -20 to 80 %