HHXA500ARA330MF80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer Hybrid 33uF 50VDC 20% (6.3 X 7.7mm) 0.04 Ohm 1100mA 4000h 125°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HHXA500ARA330MF80G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    HHXA500ARA330MF80G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Equivalent Series Resistance:
    0.04 Ohm
  • Dimension:
    7.7 x 6.3mm mm
  • Family:
    HXA
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Leakage Current:
    16.5@2Min uA
  • Construction:
    Cylindrical
  • Lifetime:
    4000 h
  • Capacitance Value:
    33 uF