ESMR401VSN391MQ40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 400V 20% (25.4 X 40mm) Snap-In 10mm 2400mA 2000h 85ƒA€A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMR401VSN391MQ40S
  • Part No:
    ESMR401VSN391MQ40S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    3902179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    25.4 x 40 mm