ESMQ251VSN471MP35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 2110mA 2000h 85A°C
Description +
Search Keywords: ESMQ251VSN471MP35S
  • Part No:
    ESMQ251VSN471MP35S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    22 x 35 mm
  • Voltage:
    250 VDC