ESMQ201VSN821MP40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 200V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 2930mA 2000h 85A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMQ201VSN821MP40S
  • Part No:
    ESMQ201VSN821MP40S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    22 x 40 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    200 VDC