ESMQ201VSN391MP25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1680mA 2000h 85A°C
Description +
Search Keywords: ESMQ201VSN391MP25S
  • Part No:
    ESMQ201VSN391MP25S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    22 x 25 mm
  • Voltage:
    200 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 6
Can Ship immediately Buy all 6 in-stock or the regular minimum order quantity of 10