ESMM451VNN391MR45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 450V 20%( 30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.85 Ohm 2350mA 3000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMM451VNN391MR45S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ESMM451VNN391MR45S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    30 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC