ESMM401VSN101MQ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (25.4 X 20mm) Snap-In 10mm 820mA 3000h 85A°C
Description +
Search Keywords: ESMM401VSN101MQ20S
  • Part No:
    ESMM401VSN101MQ20S
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 20 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    400 VDC