ESMM251VSN122MR45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 250V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 3990mA 3000h 85A°C
Description +
Search Keywords: ESMM251VSN122MR45S
  • Part No:
    ESMM251VSN122MR45S
  • Capacitance Value:
    1200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    30 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    250 VDC