ESMM201VSN821MA25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 200V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 2830mA 3000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMM201VSN821MA25S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ESMM201VSN821MA25S
  • Unit of Measure:
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    35 x 25 mm
  • Voltage:
    200 VDC