ESMH630VSN682MQ50T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 6800uF 63V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 0.037 Ohm 4270mA 2000h 85A°C
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH630VSN682MQ50T
  • Part No:
    ESMH630VSN682MQ50T
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    6800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 50 mm
  • Voltage:
    63 VDC