ESMH630VSN103MR50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10000uF 63V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.025 Ohm 5490mA 2000h 85A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMH630VSN103MR50S
  • Part No:
    ESMH630VSN103MR50S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    30 x 50 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    63 VDC