ESMH451VNN331MR50T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.753 Ohm 2010mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH451VNN331MR50T
  • Part No:
    ESMH451VNN331MR50T
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    30 x 50 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC