ESMH451VNN181MQ40T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 40mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 1330mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMH451VNN181MQ40T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ESMH451VNN181MQ40T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    180 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    25.4 x 40 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC