ESMH351VSN821MA50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 350V 20%( 35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.303 Ohm 3040mA 2000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH351VSN821MA50S
  • Part No:
    ESMH351VSN821MA50S
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    35 x 50 mm
  • Voltage:
    350 VDC