ESMH350VSN273MA50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 27000uF 35V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.015 Ohm 6890mA 2000h 85A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMH350VSN273MA50S
  • Part No:
    ESMH350VSN273MA50S
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    27000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    35 x 50 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    35 VDC