ESMH250VSN223MA35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22000uF 25V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.023 Ohm 5160mA 2000h 85A°C
Description +
Search Keywords: ESMH250VSN223MA35S
  • Part No:
    ESMH250VSN223MA35S
  • Capacitance Value:
    22000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    35 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    25 VDC