ESMH101VNN332MQ50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 100V 20%( 25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 0.075 Ohm 4060mA 2000h 85°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMH101VNN332MQ50S
  • Part No:
    ESMH101VNN332MQ50S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 50 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    100 VDC