ESMG6R3ELL103ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10000uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2330mA 2000h 85A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMG6R3ELL103ML25S
  • Part No:
    ESMG6R3ELL103ML25S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    6.3 VDC