ESMG630ELL471MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 900mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMG630ELL471MK20S
  • Part No:
    ESMG630ELL471MK20S
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC