ESMG250ELL682MMP1S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2880mA 2000h 85A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
Description +
Search Keywords: ESMG250ELL682MMP1S
  • Part No:
    ESMG250ELL682MMP1S
  • HTS:
    250
  • Capacitance Value:
    6800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    18 x 35.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC