EMZS350ARA331MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105A°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZS350ARA331MHA0G
  • Part No:
    EMZS350ARA331MHA0G
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    3302179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount2190
  • Size:
    8 x 10 mm
  • Voltage:
    352205VDC